Şükrü SÖZEN

1964 yılında Manavgat’ ta doğdu. İlk eğitimini Manavgat Çağlayan İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise eğitimini ise 1975 – 1981 yılları arasında İzmir Özel Fatih Koleji’nde tamamladı. Vatani görevini 1984 yılında İzmit Gölcük’te bitiren Şükrü Sözen, daha sonra ticaret hayatına atıldı.

Sözen Ailesi’ne ait şirketlerde uzun yıllar otel işletmeciliği, kuyumculuk, otomotiv ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Şükrü Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları başta olmak üzere partinin çeşitli komisyonları ve İlçe Örgütünün yönetim kadrosunda görevler aldı.

Manavgat’ta birçok yardım kuruluşu ve sivil toplum örgütünde de hizmetleri bulunan Sözen, 2004 yılı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Dededen toruna sosyal demokrat anlayışın tüm özelliklerini taşıyan bir aileden gelmektedir. Sorumluluk ve görev alma bilinciyle dedesi Şükrü Sözen 17 yıl, babası İbrahim Sırrı Sözen 10 yıl süreyle Manavgat Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüşlerdir.

Başkan Şükrü Sözen, 2009 ve 2014 yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday gösterilerek belediye başkanı seçilmiştir. 2009 yılında göreve gelmesiyle birlikte MATAB (MANAVGAT ÇEVRE KORUMA TURİZM ALTYAPI TESİS YAPI VE İŞLETME BİRLİĞİ) başkanlığına da seçilmiştir.

Şükrü Sözen, 2 dönemdir Manavgat Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürütmektedir.

İnsan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışı ile 10 yıldır Manavgat’a hizmet eden Şükrü Sözen evli ve iki çocuk babasıdır.

Manavgat’ta hayata geçirdiği, ırmak kıyıları düzenlemeleri, kültür ve gençliğe yönelik alt yapı çalışmaları ve kadın odaklı projeleriyle tanınan çalışkan Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2019 yılı yerel seçimleri için de Manavgat Belediye Başkanlığı’na partisince aday gösterilmiştir.