GÖNÜLLERDEKİ İTTİFAKI KURGULAYACAĞIZ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanı adaylığını, yaptığı büyük bir halk buluşması ile açıkladı.

“GÖNÜLLERDEKİ İTTİFAKI

HEP BİRLİKTE KURGULAYALIM”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanı adaylığını, yaptığı büyük bir halk buluşması ile açıkladı.

Binlerce vatandaş adaylık açıklamasının yapıldığı CHP Manavgat ilçe binası önüne akın akın ederken Sözen, “Gelin hep birlikte gönüllerdeki ittifakı Manavgat’ta kurgulayalım” dedi.

SEVGİ SELİ

Başkan Sözen, Manavgat İlçe Örgütü binası önünde belediye başkanı adaylık açıklamasını yaptı. Açıklamada binlerce vatandaş, bayraklarla, afişlerle, davul zurnalar ile hazır bulundu. Alandaki izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar açıklamayı binaların üzerinden izlemek zorunda kaldı. Şükrü Sözen’in adaylık açıklamasında tüm ailesi de yanında yer aldı. Açıklamaya, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP Antalya Milletvekilleri; Aydın Özer, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek ve Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, önceki dönem CHP Antalya Milletvekili ve Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Gazipaşa CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz, Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, Manavgat Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Sarı, CHP Manavgat Kadın Kolları Başkanı Dilşat Taş ve partililer ve halk katıldı.

Başkan Şükrü Sözen’in açıklamasından önce açılış konuşmasını CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar gerçekleştirdi. Ardından CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da birer konuşma yaptı.

Halkın yoğun alkış ve sloganlarıyla sahneye çıkan Başkan Şükrü Sözen ise, zaman za

man duygulanıp ağladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.

TOPLUMA HİZMETİ İBADET GİBİ GÖRDÜĞÜM İÇİN HUZURUNUZDAYIM

“Sayın il başkanım ilçe başkanım kıymetli milletvekillerim, belediye başkanlarım, sivil toplum örgütlerinin çok değerli temsilcileri, yol arkadaşlarım diye bahsetmekten mutluluk duyduğum muhtarlarım, hanımefendiler, beyefendiler, değerli hemşerilerim, yarınlarımız olan kıymetli gençler hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Mecburiyetim olan bir teşekkürü sizlere yapmak isterim. 2 dönemdir onurla taşıdığım Manavgat belediye başkanlığı eliyle sizlere ülkenin dört bir yanından gelen kentimize artı değer katan hemşerilerime bir kez daha minnetlerimi ifade ediyorum. İnandığım bir şey var. Bu topluma hizmet eden, değer yargılarını ön planda tutan, bu topluma hizmeti ibadet gibi gören insanların hiçbir zaman toplumun içinden uzaklaşmaması, topluma sormaktan danışmaktan, toplumun huzuruna çıkmaktan asla korkmamaları gerektiğine inanıyorum. Bunun için huzurunuzdayım.

GÖREV YAPMAK CESARET,

KARARLILIK, YÜREKLİLİK İSTER

Huzurunuzdayım Çünkü Manavgat’ta yaşayan hemşerilerim her zaman çağdaş, aydın, sevgi dolu, örnek teşkil edecek bir kenti hayal ettiklerini hissettirmişler, söylemişler ve bu yönde duruş sergilemişlerdir. Tabi böylesine kentleri ortaya çıkarabilmek, Türkiye’nin 50 ilinden büyük bir ilçenin sorunlarını çözmek, yaşanabilir hale getirmek illa ki kolay değil. Böylesine kentlerde görev yapmak, tecrübe deneyim ister, cesaret, yüreklilik ve kararlılık ister. Huzurunuzdayım şunu biliyorum. Manavgat’taki hemşerilerim, görev teslim ettikleri yapılardan, adaletli anlayış ister, siyaset ötesi olmasını ister, herkesin eşit, sizlere ait o imkanların eşit kullanılmasını ister. Bu doğrultuda tespit yapıp, buna görev karar veren bir halk var Manavgat’ımızda. Huzurunuzdayım çünkü sizleri tanıyorum. Sizler kendi adınıza emek çeken, sizlere hizmet etme noktasında göreve getirdiğiniz insanlarda her zaman cesaret, kararlılık, ufuk, ileriye bakış ve bunların hayata geçirilmesi noktasında asla geri adım atmayacak idarecileri, bu kenti çağdaş noktalara taşıyacak idarecileri göreve getirdi her zaman.

MANAVGAT BÜYÜK İVME YAKALADI

4Takdir edersiniz sizlerden aldığımız güçle ve destekle 2 dönemdir Manavgat’ta hatırı sayılır bir ivme yakalandı. Manavgat’ta çok iyi işler yaptık ve çıtası üst düzeye çıktı. Yakalanan bu ivmenin daha da ileri götürülmesi ve kalan hizmetlerimizin eksiksiz tamamlanması için sizlerin huzurundayım. Bütün bu ivmeye rağmen Manavgat’ımızın önünde çok kat edecek yolu var. Manavgat öyle bir noktaya gelmelidir ki, dünyanın konuştuğu bir marka kente dönüştürülmesi gerek. Manavgat’ımızda Allah’ın bahşettiği pek çok güzellikler var. Hemşerilerimin çok daha aydın, çağdaş, sorunlarını sıfır noktaya taşımış bir Manavgat’ta yaşamaya hakkı var diye düşünüyorum. Manavgat’ı, Deneyimlerimiz, tecrübelerimiz; birikimlerimizle bir dönem daha beraber düşünmeye, beraber planlamaya ve beraber yönetmeye sizlerle beraber talip olduğumu ifade ediyorum. Gelin Manavgat’ı bir dönem daha beraber yönetelim.

YEREL SEÇİMLERİN FARKLI

YORUMLANMASI GEREK

Bu doğrultudaki davranışları, çalışma anlayışı sırasında devamlı ileri bakmayı sizlerden öğrendim. Bir yerel seçim arefesindeyiz yine. Günümüzde yerel seçimlere farklı gözle bakılması gerekirken, maalesef genel seçimlerdeki köşeli siyasi bakışlar, katı anlayışlar, toplumuzu kutuplaştırmaya yönelik stratejiler uyguluyorlar. Sizler öngörüsü, ufku olan günü süreci çok iyi değerlendiren insanlarsınız. Yerel seçimlerin farklı yorumlanması gerek. Yerel seçimlerde sizin için düşünecek, size emek çekecek, kenti ülkesi için cesaretle adımlar atabilecek ve kenti ve ülkesinin çıkarlarını kişisel çıkarlarının önünde tutabilecek yapılara ekiplere ihtiyacı vardır. Hedeflerini doğru koyan ve hedeflerinde taviz vermeyen yapılara ihtiyacı vardır. Biz de kentimizi ileriye taşıyacak hedefleri bir bir koyduk ve eksiksiz, hatasız bir şekilde sizlerin hizmetine sunduk. Doğru yolda olduğumuzun en güzel göstergesi de budur, sizlerin aranıza geldiğimizde sizlerin aranızda tek başına rahatça yürüyebiliyorsak, korumaya gerek duymuyorsak, sokaklarda gündüzlü geceli özgürce yürüyebiliyorsak ve sizlerin teveccühü ile karşılaşıyorsak doğru yoldayız demektir.

HER TÜRLÜ ŞARTTA ASLA YILMADIK

7Projelerimizin neticeye gitmesiyle ülke genelinde Manavgat Belediyesi olarak sizler adına aldığımız onlarca ödülün en büyük tescil diye düşünüyorum. Sizlere hizmet yolunda 2 dönemdir görev yapıyoruz. Tabi ki toz pembe geçmedi. Tabi ki zorlandığımız anlar oldu. Ama hiçbir zaman içimizdeki heyecanı duyduğumuz sevgiyi saygıyı kaybetmeden her zaman önümüzde baktık. Bu da sizin önümüzdeki en büyük sınavımızdır diye düşünüyorum. Doğru projelerle, toplumsal uzlaşı anlayışı ile ayırıcı ayrıştırıcı bakış açısıyla idarecilik anlayışı ile değil, toplumu birleştirici, sevgiyi ve hoşgörüyü ön planda tutan bir idari anlayışı bu toplumda sergilemeye gayret ettik. Gururla ifade ediyorum Bu anlayışı da bize sizler öğrettiniz, kendimizi yetiştirdiğimiz CHP ailesi öğretti, büyüklerimiz, atalarımız öğretti. Beraberce çıktığımız bu yolda sizlerin de bizlerinde meşakkatli zamanları oldu. Yolda yorulduk, üzüldük, karamsarlığa kapıldık, ama asla yılmadık.

GÖNÜLLERDEKİ İTTİFAKI

MANAVGAT’TA KURGULAYALIM

Şuna yürekten inanıyorum. Bu toplum asla baskıya, dayatmaya meydan vermez, bu toplum asla yönlendirmelerle yol haritası belirlemez. Sizlere bir teklifim var, bunu bir kere daha göstermek adına, yerel seçim eliyle sizin o engin bakışınız engin değerlendirmelerinizle gönüllerdeki ittifakı Manavgat’ta bir kez daha kurgulayalım. Bunu sizlerle beraber dün başardık, bu günde başarabiliriz. Buna yönelik umudumu heyecanımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bu süreçler tek başına taşınmıyor. Bu süreçlerin size inanan gönül alan vatandaşlarınızla taşımanız gerek. Bu süreci taşırken, her zaman duasını yanıbaşında hissettiğimiz zorlukları sizinle yaşayan anamın duasına desteğine ihtiyaç hissettim, o da şu anda aranızda yeni dönemde de duasını eksik etmiyor. Anamın ellerinden öpüyorum.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Değerli hemşerilerim, sizlerle bu zor süreçleri taşıyan çocuklarınız, eşiniz, akrabalarınız var. Sürecin acısını sizlerle beraber yüreğinde taşıyan ailelerimiz var. Bütün zorluğa rağmen yine bu dönemde benim yanımda olan aileme, eşime, çocuklarıma, akrabalarıma, inanan dostlarıma, herkese bir kez daha teşekkürlerimi ifade ediyorum. Her kademedeki beni eğitip, Manavgat Belediye Başkanlığı adaylığı sürecimde bana güvenerek sorumluluk veren mensubu olmaktan gurur duyduğum CHP yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok önemli bir teşekkürüm daha var; kat edilen bu mesafede çok büyük haklarının, çok büyük emeklerinin olduğunu bildiğim Manavgat Belediyesi ailesi, çalışanı, mesai arkadaşlarıma çok büyük borcum var. Yine en önemlisi burada oluşunuzla, en kötü anlarımızda nefesinizi yanımızda hissettirmenizle Manavgat’taki hemşerilerime borcum var.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR MANAVGAT

8Değerli hemşerilerim, Manavgat Belediye Başkanlığı yaparken sizlere hizmet etmenin, onurunu gururunu had safhada yaşadım. Bana öyle hissettirildi ki, deneyimimiz, tecrübemiz itibariyle bir dönem daha, sizler de olur verirseniz, sizlere hizmet etmeyi deneyeceğim. Manavgat’ta her türlü siyasi yapıya ait dostumdan, büyüğümden, arkadaşımdan katkı istiyorum. Manavgat’ı bir çıta daha yukarıya çıkarabilmek adına sizlerden destek istiyorum. Manavgat’ı gerçek anlamda barışın kenti, sevginin kenti, hoşgörünün kenti, özgürlüklerin kenti yapmak adına sizlerden bir dönem daha destek istiyorum. El birliği ile yaşamak zorunda olunan değil, yaşamaktan keyif alınan bir Manavgat hayaliyle sevgiyi, barışı, birbirimizi kabullenmeyi, hoşgörüyü benimsemiş ve bu bağlamda Türkiye’ye örnek bir Manavgat hayaliyle özgürlükleri, demokrasiyi, gerçek anlamda adalet anlayışını, Cumhuriyetimizi, Atatürk’ün bize yol haritası olarak bıraktığı devrimleri benimsemiş ve bu bağlamda gençlik yetiştiren bir ülke hayaliyle hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Hepimizin geleceğini ilgilendiren 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimimizin öncelikle Manavgat halkımıza, Antalya’mıza, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Eğer ki bize bu kadroyla beraber Antalya ölçeğindeki yaşadıklarımızı unutmadan, unutturmadan, büyükşehir de dahil kadrolarına hizmet fırsatı verirseniz her birinin neticeye gideceği umuduyla hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hoşça kalın, dostça kalın.